Tom Odell koncertas Vilniuje: nuo lyrikos iki rokenrolo

Tom Odell

Tom Odell / Nuotr. manoMUZIKA.lt

Nepaisant to, kad Tomas Odellis savo kraityje turi du studijinius albumus ir “Brit Awards” statulėlę , Lietuvoje jis toli gražu nėra pats populiariausias vardas. Faktas, kad šis atlikėjas prieš kelerius metus koncertavo Latvijoje vykusiame festivalyje “Positivus” taip pat nebuvo gerasis priedas galvojant apie parduotų bilietų skaičių ir augančią auditoriją muzikanto koncerte Vilniuje. Turint mintyje dar ir tai, kad žinia apie britų babyface’o pasirodymą sostinėje buvo paskelbta likus vos porai mėnesių iki koncerto, darėsi akivaizdu, kad kortos “Live Nation” – kompanijai, organizavusiai hito “Another Love” pasirodymą – krito ne visai taip, kaip norėjosi.

Taigi, apie sausakimšą “Compensos” koncertų salę kalbėti tikrai neverta. Neverta kalbėti ir apie tai, kad tuščių vietų arenoje buvo gerokai daugiau nei norėtųsi. Tačiau nežiūrint į šias aplinkybes, padiktuotas, vadinkime, ne taip pasisukusio mėnulio padėties, T. Odellis atvyko į Lietuvą ir surengė tikrai neprastą pasirodymą.

Kaip ir galima buvo tikėtis, publikoje dominavo moteriškos lyties atstovės. Tiesa, jų amžiaus kategorija buvo itin įvairi – į taktą linksinčias ir dainas mintinai nuoširdžiai traukiančias buvo galima matyti ir pirmuosius paauglystės žingsnius žengiančias merginas, ir penktą dešimtį perkopusias solidžias damas. Taigi, amžiaus spektras buvo ypatingai platus. Prieš koncertą renginio organizatoriai puse lūpų juokavo, kad paauglių merginų “Compensoje” buvo tiek daug, kad jeigu netyčia atlikėjas po savo pasirodymo išeitų dalinti parašų ar fotografuotis su fanėmis, joms tai būtų gyvenimo įvykis iki pat mokyklos pabaigimo. Kad jie buvo teisūs tapo akivaizdu nuo pat pirmųjų koncerto akimirkų ir garsų, palydėjusių kone kiekvieną muzikanto kūrinį.

Tom Odell

Tom Odell (nuotr. Renata Drukteinytė)

Kaip jau tapo įprasta pastaruoju metu, scenoje pasirodęs britų muzikantas nedaugžodžiavo. Duoklę, kaip ir pridera, jis atidavė muzikai. Nors retsykiais buvo įterpiamas vienas kitas lietuviškas “ačiū” , koncerto metu pokalbiai buvo nustumti į šalį. Tiesa, pasirodymui einant pabaigos link T. Odellis papasakojo apie tai, kad koncerto išvakarėse pasidairė po Vilnių, pasivaikščiojo paupiu ir aplankė ne vieną sotinės barą. Džiugu, kad muzikantas išsiveš, kaip pats pripažino, gražius ir labai mielus Vilniaus vaizdus.

Koncertas neprailgo. Beveik dvi valandas trukusiame pasirodyme nuskambėjo žymiausios Tomo dainos tiek iš pernai išleisto albumo “Wrong Crowd”, tiek ir iš debiutinio dar 2013-aisiais pasirodžiusio  “Long Way Down”. Bežiūrint jo pasirodymą neapleido jausmas, kad muzikantas sąmoningai nenori slėpti didžiausios įtakos jam padariusių atlikėjų. Senuosius Elton Johno ar Billy Joelio kūrinius primenančios kompozicijos su rokenrolu priešaky ir kartais itin melodingos už širdies griebiančios melodijos, kurias Odellis atlikdavo vienas prie fortepijono priminė ne tik tokius legendinius minėtų atlikėjų kūrinius kaip “Rocket Man”, “All About Soul” ar “Lullaby”, bet ir visą aibę naujos kartos atlikėjų.

Vien tik pianinu kontrinės šviesos fone atlikta “Jealousy” skambėjo taip trapiai, kad atrodė, jog kiekvienas minioje esančio žmogaus atsikvėpimas gali sugadinti akimirkos intymumą. O daina “Hold Me”, prieš kurią britas pakvietė visus sėdinčius atsistoti, priminė ankstyvuosius “Killers” kūrinius ir leido pasijusti taip, it dalyvautum ne Čičesterio lyriko koncerte, bet geram roko grupės pasirodyme.

Tom Odell 2

Tom Odell (nuotr. Renata Drukteinytė)

Savo koncertą sostinėje Tomas Odellis, kaip ir viso šio turo metu, užbaigė daina “Magnetized”, kuri iš keturių tapo bene 13 minučių kompozicija. Jos metu savo šlovės akimirkos sulaukė ir kiekvienas iš 4 Tomui tą vakarą scenoje talkinusių muzikantų. Tai buvo trankus ir dramatiškas taškas lietuviškoje Odellio  istorijoje.

Prieš atsisveikindamas su publika T. Odellis prisipažino, kad norėtų sugrįžti į Vilnių dar kartą. Norėčiau tikėti, kad tai nebuvo tik mandagumo reveransas, mat publika išties atrodė velniškai nuoširdi. Čia visus nuoširdumo laurus ir vėlgi turėtume atiduoti dailiosios lyties atstovėms, kurios, regis, gertė gėrė kiekvieną brito žodį. atsikvėpimą, žvilgsnį ir, žinoma, muzikinį kūrinį.

Savo ruožtu T. Odellis Lietuvai parodė savo įvairiapusiškumą ir muzikines galimybes. Todėl tie, kurie į šį koncertą atėjo išgirsti tik už širdies griebiančios lyrikos, turėjo šiek tiek nusivilti. Tačiau atėjusieji išgirsti, pasimėgauti ir dar kartą įsitikinti muzikos galia, turėjo likti patenkinti. Čia buvo visko – ir lyrikos, ir sentimentų, ir saldžių pop garsų, ir rokenrolo, ir roko, ir viso kito grožio, kuris muziką paverčia ypatingu reiškiniu.

Ko gero tai ir yra Tomo Odellio stiprybė. Todėl ačiū jam už tai.

 

2 Komentarai apie “Tom Odell koncertas Vilniuje: nuo lyrikos iki rokenrolo

  1. Žymantas sako:

    Klystate, apie koncertą buvo paskelbta dar gruodžio mėnesį – būtent tada įsigyjau bilietą. :)

  2. Ri sako:

    Manau, kėdės parteryje buvo nekoks organizatorių sprendimas. Tomas nėra koks klasikinės rimtosios muzikos atlikėjas, kurio žiūrovai sėdi ir klauso susikaupę.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas. Privalomi laukeliai pažymėti *