mp3 kūrėjai skelbia šio skaitmeninės muzikos formato eros pabaigą

Mp3 eros pabaiga

Prieš 10 metų, kai mp3 grotuvą kasdien su savimi nešiojosi daugelis, o dviejų gigabaitų talpos „iPod Nano“ buvo didžiausias mados klyksmas, tikriausiai retas galėjo įsivaizduoti, kad mp3 muzikos formato era kažkada baigsis.

Bet visgi tai įvyko – mp3 muzikos formatą sukūręs ir jį iki šių metų plėtojęs Vokietijos „The Fraunhofer Institute For Integrated Circuits“ institutas prieš kelias dienas paskelbė, jog stabdo savo mp3 formato licencijavimo programą. Tai reiškia, kad daugiau su šiuo formatu nebus dirbama ir jis nebebus tobulinamas.

Vienas pagrindinių argumentų, kuris paskatino priimti tokį sprendimą, buvo tai, jog jau seniai muzikos rinkoje yra kitų ir daug tobulesnių muzikos formatų, pavyzdžiui, aac. Nauji formatai ne tik leidžia pasiekti geresnę garso kokybę nei mp3, bet ir užima mažiau vietos. Tarp ateities muzikos formatų Vokietijoje įsikūręs institutas įvardina jau minėtą aac bei mpeg-h, kurie yra pritaikyti muzikos bei vaizdo transliacijoms internetu.

Nors vien išgirdus mp3 pavadinimą užplūsta sentimentai, o muzikos šiame formate tikriausiai galima rasti kiekviename kompiuteryje, technologinė plėtra – tik į naudą. Visgi mp3 formato muzika iš kompiuterių ir grotuvų niekur nedings, tiesiog po truputį vis mažiau muzikos įrašų kompanijų ir atlikėjų savo muziką siūlys išgirsti šiame formate, o po keliasdešimt metų galbūt nebebus programų, kurios galės atidaryti mp3 formato failus.

Komentaras apie “mp3 kūrėjai skelbia šio skaitmeninės muzikos formato eros pabaigą

  1. Platumos sako:

    Nieko sau! Labai idomu, aciu uz informacija!

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas. Privalomi laukeliai pažymėti *