Kate Bush – moteris, be kurios muzikoje būtų liūdna

Kate Bush neabejotinai yra viena iš tų moterų, kuri padarė didžiulę įtaką pop muzikai. Jos muzika originali, emocionali ir gili, balso tembras unikalus, tekstai prasmingi, o atlikimas – ekscentriškas ir nepakartojamas.

Anglijos kaime muzikalioje šeimoje užaugusi talentinga kompozitorė, pianistė ir net tris oktavas apimančio balso vokalistė nuo mažų dienų kūrė savo muziką ir rašė tekstus. Ją atrado David’as Gilmour’as iš Pink Floyd ir šešiolikmetę Kate, iki tol parašiusią beveik 200 dainų, atvedė į EMI. Kai pirmasis jos hitas „Wuthering Heights“, 1978 m. apstulbino klausytojus, Kate buvo tik 19. Debiutinis singlas atsidūrė JK topų viršūnėje ir Kate tapo pirmąja moterimi Britanijoje užkopusia į tokias aukštumas su savo kūrybos daina.

Vėliau sekė koncertiniai turai, topų viršūnes užkariaujantys albumai ir, be abejo, įvairiausi apdovanojimai. Ko gero, nėra verta vardinti visus Kate trofėjus ar išrašyti diskografiją. Daugiausiai apie Kate talentą pasako jos kūryba ir žymiausios dainos, tarp kurių visiems gerai pažįstmi kūriniai, tokie kaip  „Running Up That Hill„, „King of the Mountain„, „Babooshka„, „The Man with the Child in His Eyes” ir „Don’t Give Up” su charizmatiškuoju Peter Gabriel (video viršuje).

Po albumo „The Red Shoes“ pasirodymo 1993 m. mistiškoji Kate grįžo į savo gimtąjį kaimą, tapo mama ir iki šiol dirba namuose įrengtoje studijoje. Paskutinis po ilgos pertraukos pasirodęs jos albumas – „Aerial“ (2005). Šiais metais bus perleisti keturi Kate albumai: „The Dreaming“, „Hounds of Love“, „The Sensual World“ ir „The Red Shoes“.

Kate kūryboje persipina daug meno: literatūra, kinas, muzika, šokis. Jos muzika ypatinga tuo, kad būdama labai savita ir originali, pavergė mases (1987 m. hitas „Running up that Hill“ iš Jungtinės Karalystės top’ų išspyrė Madonnos „Like a Virgin“) ir užkariavo ne tik Britaniją bet ir JAV. Kate yra geriausias pavyzdys to, kad nuoširdi talentingo kompozitoriaus ir atlikėjo kūryba paliečia daugelį žmonių, nepriklausomai nuo jų muzikinio išsilavinimo ar skonio. Dabar, kai po 27 metų produktyvios veiklos tokia įkvėpianti kūrėja pasitraukia į muzikinio pasaulio šešėlį, reikia tikėtis, kad atsiras naujų talentų, kurie kaip Kate Bush turės ypatingą talentą ir tvirtą charakterį nesitaikstyti su įrašų kompanijų ir prodiuserių nurodymais, o jų kūriniai pramušę plastmasinius kamščius pasieks mūsų ausis ir širdis.

2 Komentarai apie “Kate Bush – moteris, be kurios muzikoje būtų liūdna

  1. Paulius says:

    Respektas už puikų straipsnį!!
    Laukiam Director’s Cut 🙂

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas. Privalomi laukeliai pažymėti *