PREMJERA: [Sofar Sounds Vilnius] Deeper Upper – Trapping In

0

ManoMUZIKA.lt džiaugiasi galėdama pirmą kartą pristatyti naują gyvos muzikos projektą sostinės padangėje  – „Sofar Sounds Vilnius“, kurie startuoja su tautiečių post punk kolektyvu „Deeper Upper“ ir jų daina „Trapping In“.

Nieko nelaukdami pakalbinome pagrindinę iniciatorę Eglę Duleckytę ir paprašėme visus išsamiai supažindinti su šia idėja: kas tai per garsai, kodėl „Sofar“, ir ar tikrai skirta tik vilniečiams.

 

– Ne paslaptis, jog sostinė jau turi puikiai atpažįstamą gyvų pasirodymų video vardą – „Vilnius Temperature“. Ar ketinate tapti dar viena „Watch, Listen, Tell“ kopija?

– Tikrai ne (šypsosi). Visų pirma, skiriamės tuo, jog nebandome išradinėti dviračio – esame oficialūs „Sofar Sounds“ projekto atstovai Vilniuje. Visų antra, renginio konceptas yra visiškai kitoks. „Sofar Sounds“ – tai Londone kilusi slaptų muzikos pasirodymų idėja „Songs From A Room“ (liet. „dainos iš namų svetainės“). Mintis rengti koncertus nedidelei grupelei žmonių namų erdvėje kilo dviem draugams, kurie nebeiškentė triukšmo ir nepagarbos atlikėjams Londono koncertuose. Patys svarbiausi projekto aspektai yra suteikti žmonėms galimybę išgirsti muziką be šurmulio ir besišnekučiuojančiųjų šalia bei leisti atsiskleisti mažiau žinomoms grupėms. Neketiname konkuruoti su „Vilnius Temperature“ ar kitais Lietuvoje vykstančiais projektais – mieliau su jais bendradarbiautume! Be to,  nors ir išleidžiame video po koncertų, labiau koncentruojamės į paties slapto renginio organizavimą.

 

– Kodėl nusprendei, jog Vilniui reikia „Sofar Sounds“?

– Gyvenu Londone, kur „Sofar Sounds“ projektas yra labai populiarus. Apsilankiusi slaptame pasirodyme praėjusių metų lapkritį susižavėjau intymia ir ramia Sofar atmosfera – susirinko žmonės, kurie nesitikėjo didelių vardų, išsijungė mobiliųjų telefonų garsus, visas susirašinėjimo programėles ir užsimerkę, šypsodamiesi klausėsi akustinio koncerto. Ši patirtis visiškai skyrėsi nuo bet kokio pasirodymo bare ar koncertų salėse – rodos, žiūrovai net kvėpuoti buvo nustoję. Tada pamaniau, kad Lietuvoje toks kultūrinis fenomenas tikrai galėtų klestėti – ir įsivaizdavau, kaip puikiai tai skambėtų kurioje nors Vilniaus senamiesčio svetainėje (šypsosi). Kadangi renginyje dalyvavo ir projekto iniciatorius, nusprendžiau jo paklausti, ar prie „Sofar Sounds“ jau yra prisijungusi ir Lietuva – sužinojau, kad iš Baltijos šalių tokius pasirodymus rengia tik Talinas (Estija). Paskatinta draugų ir paties projekto iniciatioriaus Rafe Offer, nebeturejau jokių abejonių – supratau, kad mano mylima gimtoji šalis tikrai turi prisijungti prie šios nuostabios iniciatyvos. Surinkau šaunią ir proaktyvią komandą Vilniuje, o tuomet ėmėmės organizuoti pirmąjį pasirodymą, kuris debiutavo kovo 29 dieną (nuotraukas galite pamatyti ČIA). Pasirinkome sostinę, nes mažoje šalyje tai – patikimiausias startas. Gali būti, kad ateityje plėsimės ir į kitus miestus – kodėl gi ne!

 

Ar tai reiškia, kad prie „Sofar Sounds“ gali prisijungti bet kuris Lietuvos miestas, o „Sofar Sounds Vilnius“ dalyvauti ne tik sostinės gyventojai?

– Prisijungti gali bet kuris miestas, jei tik ten atsiranda aktyvistų, tačiau reikia atminti, kad pradėta veikla turi būti tęsiama, koncertai rengiami reguliariai. Ir tikrai taip – dalyvauti „Sofar Sounds Vilnius“ pasirodymuose gali kiekvienas iš Lietuvos ir ne tik!  Jeigu tik yra galimybė atvykti į slaptą koncertą namų svetainėje bet kurioje sostinės vietoje, laukiami visi, kurie užsiregistravo „Sofar Sounds“ naujienlaiškiams ir gavo dalyvio patvirtinimą. Be to, jeigu ruošiatės keliauti i kitą šalį – pasitikrinkite, ar ten nevyksta „Sofar Sounds“ pasirodymai ir registruokitės jiems.  Esu tikra, kad įspūdžiai bus nepakartojami!

 

– Tai, dar kartelį, kaip galima pateikti į „Sofar Sounds Vilnius“ pasirodymus?

Norėdami gauti informaciją apie būsimus „Sofar Sounds“ renginius, pirmiausia turite užsiregistruoti naujienlaiškiams www.sofarsounds.com svetainėje spustelėję „Attend a Show“. Tuomet reguliariai sulauksite elektroninio laiško su sąrašu miestų, kurie tą mėnesį rengia slaptus koncertus. Radę Vilnių (antrasis koncertas planuojamas birželio mėnesį), spustelėkite ant datos ir užpildykite formą. Tada mes su jumis susisieksime, patvirtinsime jūsų registraciją, o tikslią renginio vietą ir laiką sužinosite tik išvakarėse. Tiesa, norinčių dalyvauti renginyje visuomet yra daugiau negu vietos namų svetainėse, todėl nenusiminkite, jeigu kurį kartą nepavyks patekti į slaptą koncertą.

 

Labai džiaugiamės šia iniciatyva, kuri padidino kokybiškų, kultūringų renginių skaičių Vilniuje. Sėkmės Jums!

Ačiū! Ypač noriu padėkoti „Sofar Sounds Vilnius“ organizavimo komandai – Ievai, Dominykui, Ugnei – ir visiems geranoriškai bei idėjiškai prisidėjusiems prie pirmojo renginio: Vytautui Plakiui, Martynui Norvaišui, Vismantei Ruzgaitei, Marijai Kablytei, Andriui Paulavičiui. Nebūtume išsivertę be „Eventum Group“, „Soundsolutions.lt“ ir „Be Streso“ pagalbos. Jeigu ir jūs norėtumėte prisidėti prie „Sofar Sounds Vilnius“ iniciatyvos bet kokia forma, parašykite man egle.duleckyte@sofarsounds.com.

Laukiame visų mūsų mini koncertuose!

Komentaras apie “PREMJERA: [Sofar Sounds Vilnius] Deeper Upper – Trapping In

  1. Rūta Emde says:
    0

    Šaunuolė! Graži iniciatyva! Sėkmės projektui ir kuo geriausios kloties Eglei!

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas. Privalomi laukeliai pažymėti *