BLINK-182 – it geras vynas, bręsta su amžiumi

0

Blink-182 albumo „Neighborhoods“ viršelis

Naujasis „Blink-182“ albumas „Neighborhoods“ pasirodys rugsėjo 27 dieną. Grupės gerbėjai šio darbo laukė net ištisus septynerius metus! Balsingasis Kalifornijos pop-punk trejetukas kadaise garsėjo ne tik savo ironiškai juokingomis dainomis, bet ir nešvankiais juokeliais koncertų metu, tatuiruotėmis bei paauglišku entuziazmu. Galbūt todėl 2003-iaisiais metais išleistas albumas „Blink-182” sulaukė prieštaringų vertinimų. Alternatyvaus roko eksperimentai ir surimtėjusi dainų tematika atbaidė nemažą dalį senųjų gerbėjų, laukusių dar vieno tualetiniu humoru persmelkto perliuko, bet mano kuklia nuomone, „Blink-182” kaip tik ir buvo brandžiausias bei labiausiai išbaigtas grupės darbas. Dainas apie masturbaciją, nenusisekusius pasimatymus ir mokyklos koridorius pakeitė meilė, netektis, išsiskyrimai, ir panašios gyvenimiškos problemos. Nėra ko stebėtis, juk bosistas Markas Hoppusas, gitaristas Tomas DeLonge ir būgnininkas Travisas Barkeris yra jau trisdešimtmetį perkopę vyrai, šeimos žmonės ir mylintys tėveliai, mokyklos suolus palikę toli praeityje. Pasikeitimus grupės muzikoje anuomet įvertino net pats Robertas Smithas (iš „The Cure“), kartu su „Blink-182“ įrašęs dainą „All of This“. Deja, jau kurį laiką virę nesutarimai grupės branduolyje paaštrėjo dar labiau ir virto kivirčais. 2005-aisiais DeLonge paliko savo draugus muzikantus ir subūrė naują kolektyvą pavadinimu „Angels & Airwaves“, o Hoppusas su Barkeriu tęsė muzikinę veiklą po grupės „+44“ vėliava. Jie nustojo šnekėtis su DeLonge, o šis spaudoje pareiškė nemanantis, jog dar kada nors jie vėl gros kartu. Štai taip paprastai, bet triukšmingai šis energingasis trejetukas nutraukė savo veiklą.

Naujasis Blink-182 darbas „Neighborhoods“ – ilgai brandintas vaisius. Praėjo septyneri metai. Per tiek laiko gali nutikti daug kas. Daug kas ir nutiko. 2008-ųjų rugsėjį netikėtai mirė ilgametis grupės draugas ir prodiuseris Jerry Finnas. Jį ištiko smegenų hemoragija. Tų pačių metų rugsėjo 9-ąją Travisas Barkeris ir jo artimas draugas bei kolega Adamas Goldsteinas (dar zinomas kaip DJ AM) pateko į lėktuvo katastrofą, kurią, sužeisti ir smarkiai apdegę, jie išgyveno tik dviese, o likusieji keturi lėktuvu skridę žmonės žuvo. Užnugaryje kvėptelėjusi mirtis greit sutaikė kadaise besipykusius muzikantus. „Tai yra pats tinkamiausias laikas mesti visą tą šūdą velniop,“ spaudoje tada sakė DeLonge. „Nesvarbu kas atsitiko tarp manęs ir Barkerio praeityje. Viskas tampa nebesvarbu, kai išties pajunti, kad bet kurią akimirką gali žmogaus netekti amžiams.“ Širdis vienas kitam atvėrusi trijulė netrukus vėl žengė į studiją išlieti viską, kas susikaupė per laiką, o bičiulystė tarp jų rodos geresnė nei bet kada ankščiau.

Blink-182 (nuotr. iš oficialaus grupės Facebook puslapio)

Tai atsispindi ir naujajame albume. Čia nerasite nei „Whats My Age Again?“, nei „First Date“, nei tuo labiau „Mother‘s Day“. Nebėra juodo humoro ir lėkštų hitų, o ir keiksmažodžių kiekis apkarpytas. O kas liko? Liko tas pats nei minutei nenutilstantis Traviso Barkerio būgnijimas, harmoningas Hoppuso ir DeLonge duetas, aštrios gitaros ir vingrūs dainų tekstai. Tai, be abejonės, tikrai tie patys „Blink-182“, kuriuos aš žinojau ir mėgau mokykloje, tačiau pasikeitė dainų tematika. Dabar jie – nebe mokytojus šiurpinę nepraustaburniai. Jie – suaugę, rimti muzikantai, nestokojantys idėjų ir turintys tiek parako, kad jo tikrai nereikia pirkti pigiu humoru. O ko jau ko, bet iškalbos jiems nestinga. Be to, jaučiasi ankščiau nedominavęs asmeniškumas, kurio persmelktos ne tik naujosios kompozicijos, bet ir albumo viršelis. Viršelio įrašuose dėkojama Ava ir Jonui (DeLonge vaikams), Jackui (Hoppuso sūnui), Alabama ir Ati (Barkerio dukrai ir įdukrai), albumo viršelio autoriui Mike Giantui, Chloe (DeLonge numylėtam labradoro retriveriui) ir, be abejo, pareikšta pagarba neseniai anapilin išėjusiam grupės sėbrui DJ AM. Natūralu, kad naujose kompozicijose jaučiasi tiek „Angels & Airwaves“, tiek ir „+44“ įtaka, bet „Blink-182“ liko ištikimi savo tradicinei pop-punk formulei – greičiui, harmonijai ir skambiems priedainiams – kuria jie sėkmingai mėgaujasi toliau.

“Neighborhoods” mane ir nustebino, ir pradžiugino. Taip skaniai neklausiau Blinkų albumo nuo pat 2003-ųjų. Tai tas darbas, kurio iš „Blink-182“ ilgai laukiau ir tikėjausi. Tai tas darbas, kurį žinojau, jog jie gali sukurti. Be to, džiugu, kad 2003-ųjų albumas „Blink-182“ yra jau nebe vienintelis keistuolis grupės diskografijoje. Tikiuosi, kad kaip devintajame dešimtmetyje „Blood Sugar Sex Magic“ atvėrė Red Hot Chili Peppers duris į naujus vandenis, taip ir „Blink-182” bei “Neighborhoods” taps naujos trijulės eros pradžia. Dabar labiau nei bet kada ankščiau gerbiu Tomą DeLonge, Marką Hoppusą ir Travisą Barkerį kaip muzikantus ir kūrėjus. Labiau nei bet kada ankščiau vertinu jų muzikinius sugebėjimus ir tikiu jų ateitimi. Manau, kad panašiai jaučiasi ir jie patys. Juk ne veltui iškart po 51-ųjų „Grammy“ apdovanojimų (kurių metu visi trys muzikantai po ilgo laiko besišypsantys pasirodė scenoje kartu) grupės tinklapyje puikavosi žinutė skelbianti: „Trumpai tariant, mes grįžom. Ta prasme, tikrai grįžom! Tęsiame reikalus nuo ten, kur juos palikome, ir dar daugiau. Studijoje rašome dainas ir įrašinėjame naująjį albumą. Vėl ruošiamės pasauliniam turui. Draugystė pataisyta. Po septyniolikos metų šlovės viskas tik prasideda!“

Introdukcinis „Neighborhoods“ singlas „Up All Night“ – pirmoji po balta vėliava parašyta daina internetą, televiziją ir radijo bangas pasiekė liepos 14 dieną ir buvo palankiai įvertinta.

„Neighborhoods“ tebūna paminklu „Blink-182“ susitaikymui. Aš tikiuosi, kad jų laukia dar ilgesnė nei septyniolikos metų karjera. Ištikimi gerbėjai, manau, neprieštaraus. O galbūt dabar ir tie, kurie ankščiau spjaudavo į Blinkus, bet paslapčia nudžiugdavo MTV ekrane išvydę anuometines pop žvaigždes pašiepiantį „All the Small Things” videoklipą nebebijos pripažinti, kad ši trijulė nusipelno teigiamų žodžių.

2 Komentarai apie “BLINK-182 – it geras vynas, bręsta su amžiumi

  1. Miglaja says:
    0

    Po tokio įdomaus ir informatyvaus straipsnio užsimaniau vėl iš naujo perklausyt naująjį albumą (gal reiks kiek labiau įsiklausyt į dainas, kurios ne itin mane sužavėjo).

  2. U. says:
    0

    Smagu! Gal išties atrasite kažką naujo („naujomis ausimis“:)

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas. Privalomi laukeliai pažymėti *