Portalui manoMUZIKA.lt – aštuoneri!

8

8

manoMUZIKA niekada nebuvo apie skandalus. Niekada nerašėme apie tai, kaip žymus Lietuvos dainininkas ant trijų raidžių pasiunčia visus šalies žmones. Nenagrinėjome, ar viena atlikėja pati rašė komentarus savo vaizdo klipo pristatymo komentaruose. Nekėlėme klausimų, kas geriau – vienas realybės šou, sekmadienį rodomas per vieną kanalą, ar kitas – per konkuruojantį. Nė karto taip ir neparašėme, ką fotografas pamatė pro vienos atlikėjos rakto skylutę ir neaptarėme, kurios kojos gražesnės – tos, kuri su dideliais, ar tos, kurios mažesni.

Ir taip nedarėme dėl dviejų priežasčių. Pirmoji – labai elementari: tai mums neįdomu (nors kai kurie iš mūsų galbūt dėl tų kojų ir pasiginčytų). Antroji – tai paprastoji piarinė forma, po kuria slepiasi turinys. Ne papildo, o slepiasi.

Taigi, būtent tas paprastasis turinys (be papildų) visą laiką mums ir buvo įdomus.

Ir taip jau 8 metus.

Apie tai prisimename (ir primename) dabar dėl vienintelės priežasties: šiandien portalui manoMUZIKA sukanka AŠTUONERI.

Paprastai tokią dieną kaip ši reflektuojame ir seilėdamiesi pasakojame, kokie esame idėjininkai, kaip viską darome muzikos vardan ir kaip norime tai daryti ir toliau. Tačiau šiemet to nebedarysime. Galbūt todėl, kad bręstant artėja dešimtmetis, o gal tiesiog todėl, kad gripo epidemija mūsų šalyje tokia stipri, kad antibiotikai, kuriuos kalame pastaruoju metu, nuslopino mūsų polinkį į lyrinį sentimentalumą.

Juokaujame…

Nors su portalu senstame ir mes patys, vis dar esame sentimentalūs ir lygiai taip pat mylintys muziką.

Neslėpsime, per pastaruosius metus ne kartą buvome pagalvoję, kad jau laikas manoMUZIKOS gyvenime dėti tašką. Rinkomės, diskutavome, kalbėjome, galvojome ir sprendėme, ar verta tęsti toliau tai, ką pradėjome beveik prieš 3 tūkstančius (!!!) dienų. Taip, manoMUZIKA gyvuoja jau beveik TRIS TŪKSTANČIUS dienų. Ir ko gero būtent šis kalendorinis pagreitis, kurį spėjome įgauti, mums susėdus prie derybų stalo neleidžia užtrenkti durų, ant kurių būtų pakabinta lentelė su užrašu „manoMUZIKA – nebeegzistuoja”.

Prieš 8 metus išplukdę manoMUZIKOS laivą į didįjį muzikos vandenyną žinojome, kad jis kranto nepasieks tol, kol pagrindinis jo variklis – idėja – tekės mūsų venomis kartu su krauju. Ir taip manoMUZIKOJE gimė 10 600 įrašų apie muziką. Taip, per 8 metus parašėme ir Jums pateikėme būtent tiek žinučių, interviu, recenzijų, naujų kūrinių. Tai yra maždaug 1325 įrašai per metus. Arba daugiau kaip 110 įrašų per mėnesį.

Kai pagalvoji, ne taip jau ir mažai… Juolab, kad visi rašantys yra idėjiniai manoMUZIKOS žmonės, t.y. darantys tai vardan muzikos be jokio atlygio (po darbo, prieš darbą ar (kartais) netgi darbo metu (pavyzdžiui, per pietų pertrauką):)

Taigi, šiandien, suskaičiavę savo kasmetinį muzikinį derlių, mes ir toliau sėdime nedideliame, bet itin jaukiame laivelyje, kuris plaukia per nuostabų muzikos vandenyną. Kuria kryptimi plaukiame – taip ir nesuprantame. Bet kadangi skaitančių, atrandančių ir, tikimės, pamėgstančių manoMUZIKĄ kasmet atsiranda vis daugiau (matome tai iš mūsų google analytics rodmenų), turbūt galime sakyti, kad plaukiame gaudydami visai teisingą vėją…

Todėl šiandien mes vis dar nesustojame. Ir gaudydami 8-ojo gimtadienio vėją keliame muzikinę taurę į viršų. O mūsų denyje, tradiciškai,  ir toliau per garsiakalbius skamba gera muzika – Nuo „Fink” iki „Radiohead”, nuo „Mitski” iki „Bjork”, nuo Kamasi Washington iki Theophilius London, nuo „Mumford and Sons” iki James Vincent McMorrow.

Ir keldami tą taurę bei klausydamiesi geros muzikos pakaitomis trumpam vis užlekiame į stebėjimo denį. Tiesiog tam, kad įsitikintume, jog kranto vis dar nesimato. Nors visi patyliukais kažkur giliai viduje jaučiame, kad jis po truputį artėja…

Taigi, sveikiname su gimtadieniu – Jus, mus ir, žinoma, muziką.

Ačiū, kad skaitote, ieškote, atrandate ir aplankote. manoMUZIKA yra dėl muzikos ir dėl Jūsų!

pagarbiai,

manoMUZIKA

Komentaras apie “Portalui manoMUZIKA.lt – aštuoneri!

  1. Hofas says:

    OHO, gerai varo, atsimenu kai suejo tik 5, istiesu neblogas tinklalapis 🙂

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas. Privalomi laukeliai pažymėti *