Prestižinį Mercury apdovanojimą laimėjo James Blake’as

James Blake

Vakar vėlai vakare Londone buvo įteiktas prestižinis „Mercury” apdovanojimas. Vienu iš svarbiausių prizų Jungtinėje Karalystėje šiemet džiaugėsi antrą studijinį albumą „Overgrown” išleidęs jaunasis britas James Blake. Beje, prieš dvejus metus muzikanto debiutinis diskas taip pat pateko į „Mercury” nominantų sąrašą, tačiau tąkart elitinis Didžiosios Britanijos apdovanojimas atiteko PJ Harvey.

Įvairios Jungtinės Karalystės lažybų kontoros 25-erių metų atlikėjo nelaikė potencialiu laimėtoju. Pagrindiniais pretendentais  laimėti „Mercury” šiemet buvo  įvardijamas Davidas Bowie ir britų duetas „Disclosure”.

Šiemet „Mercury“ prizas bus įteiktas 24 kartą. Kol kas akivaizdi šių apdovanojimų lyderė – britė PJ Harvey. Ji yra vienintelė atlikėja, šį apdovanojimą laimėjusi du kartus. Pirmą kartą muzikantei „Mercury“ prizas įteiktas už 2001 metais išleistą albumą „Stories From the City, Stories From the Sea“. Antrasis kartas jai buvo  sėkminigas 2011 -aisiais. Tada statulėlė jai atiteko už diską „Let England Shake“. Beje, PJ Harvey kartu su grupe „Radiohead“ yra dažniausiai per šiuos 24  metus minėti vardai. Tiesa, Thomo Yorke’o grupei kol kas nė sykio nėra pavykę laimėti „Mercury“.

Šis prizas – tai ne tik puiki galimybė pelnyti šlovę bei tikrai nemenką pinigų sumą, bet ir dar viena proga, garantuosianti albumo pardavimo augimą. Įrodymų, kad „Mercury“ prizu pasipuošusio albumo pardavimai šokteli akivaizdžiai, toli ieškoti tikrai neverta. 2010 metais, „The XX“ laimėjus „Mercury“, jau kitą dieną disko pardavimai išaugo 450 % ! Net ir praėjus trims mėnesiams po apdovanojimų ceremonijos plokštelės pardavimai buvo 74% didesni nei iki laimėjimo. 2008-aisiai „Mercury“ prizą laimėjusio „Elbow“ albumo „The Seldom Seen Kid“ pardavimai jau kitą savaitę šoktelėjo 700 procentų. 2005 metais „Mercury“ apdovanotos „Antony And the Johnsons“ plokštelės pardavimai „ūgtelėjo“ 175 procentais, o 2004 metais laimėjusių „Franz Ferdinand“ debiutinio įrašo – 30 procentų.

Komentaras apie “Prestižinį Mercury apdovanojimą laimėjo James Blake’as

  1. Miao says:

    Sveikas, Arūnai,Info apie Jūsų programėlę manęs nesaeipkė. Būtinai šiandien patalpinsime programėlių portale. Atsiųsk man savo kontaktus į informuosiu asmeniškai kai bus patalpinta

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas. Privalomi laukeliai pažymėti *