„Vilnius Music Week“ koordinatorius Lauras Lučiūnas: „Muzikos industrija negali egzistuoti be gerų dainų!“

Atrodo, jog dar visai neseniai pavydėjome estams, turintiems tokį puikų renginį kaip „Tallinn Music Week“ ir kukliai džiaugėmės, jog jame mūsų šalį atstovauja bent keletas vardų. Dabar tas ne itin šviesus pavydo jausmas turėtų užleisti savo vietą paprastam smalsumui, norui praturtinti savo muzikines žinias ir, galbūt, mėgstamų bei dėmesio vertų muzikinių vardų paletę. Dar vasaros pirmoje pusėje buvo paskelbta, jog Vilnius, kaip ir daugybė miestų visame pasaulyje, nuo šiol taip pat turės savo muzikos savaitę – „Vilnius Music Week“, kurios oficialų startą jau rytoj menų fabrike „Loftas“ skelbs Nicolas Jaar. Tiesa, ta savaitė kol kas telpa į keturias dienas, tačiau muzikinės renginio dalies dalyvių bei konferencijos pranešėjų sąrašas nuteikia itin optimistiškai.

„Vilnius Music Week“ logo

Projekto organizatoriai teigia, jog  tai platforma, skatinanti šalies ir regiono muzikinį gyvenimą, siūlanti muzikinę bei edukacinę programą muzikos profesionalams ir mėgėjams, kurianti naujas tarptautinio bendradarbiavimo galimybes bei ryšius ir suteikianti sostinės gyventojams bei svečiams nepakartojimą muzikinį renginį. Atrodo, jog ši platforma statoma tvirtai ir užtikrintai. Projektas sulaukė nemažo susidomėjimo, žiniasklaida spausdina vieną pranešimą spaudai po kito, tačiau mes šį kartą jų tikrai necituosime – juk tiksliausia ir naujausia informacija galima tik iš pirmų lūpų.

Likus vos vienai parai iki „Vilnius Music Week 2012“ starto, kalbiname renginio koordinatorių Laurą Lučiūną, kuris organizacinių rūpesčių apsupty surado keletą minučių išskirtiniam portalo manoMUZIKA.lt pokalbiui.

Iki renginio liko mažiau nei viena diena. Kokiomis nuotaikomis ar rūpesčiais šiuo metu gyvena organizatoriai?

Šiuo metu liko tik techniniai ir logistikos reikalai, o visi kiti pasiruošimo darbai jau padaryti, tad nuotaikos itin geros. Žinoma, kaip ir bet kuriame renginyje, visada yra įvairių niuansų, tačiau viskas turi būti ir bus tikrai gerai.

Toks renginys mūsų šalyje vyks pirmą kartą. Kuri organizacinė renginio dalis nuo pat pradžių buvo pati sunkiausia?

Labai įvairiai. Pirmiausia, tai finansavimo paieška. Labai džiaugiamės savo partneriais ir rėmėjais. Tikrai tikiu, kad tie, kas nusprendė prisidėti prie šio renginio, žiūri į tai, kaip į investiciją ir mąsto apie ateitį bei platesnes galimybes. O tai yra labai svarbu.

Dar vienas gana sunkus uždavinys buvo įkalbėti ir įtikinti tarptautinę muzikos industrijos bendruomenę, kad tikrai verta atvažiuoti į Lietuvą, į mūsų šalį, į Vilnių, kad ir čia yra puikios muzikos kūrėjų, atlikėjų bei visokeriopai tuo besidominčių žmonių.

Lauras Lučiūnas (nuotr. A. Solomino, DELFI)

Renginyje dalyvaus daugybė pranešėjų iš užsienio ir Lietuvos. Kurie pranešimai ar konferencijos temos, Jūsų manymu, šiuo metu yra itin aktualūs Lietuvai?

Man atrodo patys aktualiausi pranešimai yra tiesiogiai susiję su muzika, pačia kūrybinio proceso stimuliacija. Ar roko muzika pačia plačiąja prasme nešą kokią nors žinią ir ar atlikėjai turi ką pasakyt? Ir kaip reikėtų elgtis, kad ta žinia būtų? Tai svarbūs klausimai, į kuriuos reikia ieškoti atsakymo. Žinoma, muzikos vadyba ir leidyba taip pat labai svarbios sritys, bet juk visa muzikos industrija negali egzistuoti be gerų dainų!

O kalbant apie renginio muziką – kaip patys atlikėjai vertina tokį renginį? Ko tikisi iš jo ir ar kaip nors ypatingai jam ruošiasi? 

Daugelis atlikėjų labai entuziastingai priėmė šią idėją, dalis jų patys teikė paraiškas ir tikrai norėjo dalyvauti renginyje. Jie juk taip pat supranta, jog būtina plėsti geografines ribas, kad muzika gali būti universali kalba, nepaisanti kultūrinių ar socialinių skirtumų. Manau, kad mūsų grupės nori parodyti savo kūrybinį potencialą ir būti išgirsti, o šis renginys tam sudaro pačias geriausias sąlygas.

Ateities lūkesčiai. Kas, Jūsų manymu, tikrai pasikeis Lietuvos muzikiniame gyvenime po tokio renginio?

Po pirmo renginio sunku būtų kažką pakeisti iš esmės. Tačiau, kai kuriems atlikėjams ir grupėms tai yra reali galimybė žengti žingsnį ar net kelis pirmyn. Į „Vilnius Music Week“ šiais metais atvažiuoja didžiausio Baltijos šalyse festivalio „Positivus“ organizatoriai, kurie tikisi atsirinkti įdomių atlikėjų kitų metų festivalio programai. Atvyksta ir užsienio leidybinių kompanijų atstovai, kurie taip pat dairysis naujų vardų ir muzikos garsų. Tai yra labai svarbu mūsų šaliai ir pačiam Vilniui.

O jei žvelgtume dar optimistiškiau, ką galėtų duoti toks renginys Lietuvai ateityje? Galbūt po metų ar kelerių?

Žinoma, renginys bus tęstinis, nes tik taip įmanomas apčiuopiamas rezultatas. Norisi, kad Vilnius taptų gerokai ryškesniu tašku muzikos žemėlapyje. Tai būtų pagrindinis tokio renginio tikslas žvelgiant į kelerius artėjančius metus.

Pabaigai, koks būtų organizatorių pažadas-kvietimas tiems, kurie dar abejoja ar verta domėtis šiuo renginiu ir jame apsilankyti?

Čia bus tiesiog daug grupių ir atlikėjų, kurių kokybiškos muzikos dažnai negirdi platesnė auditorija. Smagu, kad programoje yra daug vardų, kuriuos mūsų šalyje vis dar galima priskirti underground kategorijai. Tačiau tai grupės, kurios turi daug kūrybinio potencialo. „Vilnius Music Week“ – unikali galimybė atlikėjams pristatyti save, o klausytojams juos išgirsti ir, galbūt, atrasti.

O visiems susijusiems su muzika ar net kitomis kūrybinėmis industrijomis – „Vilnius Music Week“ vykstanti konferencija yra būtinybė. Tiek jau dirbantiems šioje srityje, tiek ketinantiems ar norintiems dirbti. Mes norime tiesiog sujudinti tą muzikos industrijos nervą ir tokiu būdu šią sritį padaryti gerokai gyvybingesne.

Ačiū už pokalbį ir sėkmingo renginio! 

——

Portalas manoMUZIKA.lt primena, jog „Vilnius Music Week 2012“ vyks rugpjūčio 30 – rugsėjo 2 dienomis Vilniaus naktiniuose klubuose ir viešosiose erdvėse (V. Kudirkos aikštė prie Vyriausybės rūmų, Aikštė prie Nacionalinio dramos teatro, Lukiškių skveras bei Vilniaus Katedros aikštė). Daugiau informacijos rasite oficialioje renginio svetainėje paspaudę ČIA.

Išsamią renginio konferencijos ir muzikinių pasirodymų programą rasite paspaudę ČIA.

Bilietus rasite paspaudę ČIA.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas. Privalomi laukeliai pažymėti *