Paaiškėjo Mercury apdovanojimo laimėtojas

dave-mercury

Dave laimi Mercury apdovanojimą

Vakar vakare paaiškėjo, kam atiteko prestižinis „Mercury” apdovanojimas – prizas, įteikiamas už geriausią Jungtinėje Karalystėje įrašytą albumą.

Geriausiu albumu Didžiojoje Britanijoje pripažintas reperio Dave’o darbas „Psychodramma”.

Dave’as kovoje dėl titulo nurungė tokius konkurentus kaip „The 1975”, „Foals” ar Anna Calvi.

Atlikėjo albumas debiutavo pirmoje UK TOP 40 vietoje. Iki šiol jau yra parduotabeveik 130 tūkstančių šio albumo kopijų.

manoMUZIKA primena, prenai šį apdovanojimą laimėjo „Wolf Alice”, 2017-aisiais – Sampha, prieš trejus metus Skepta, o 2015-aisiais Benjamin Clementine. Kol kas akivaizdi 25 kartą rengiamų apdovanojimų lyderė – britė PJ Harvey. Ji yra vienintelė atlikėja, šį prizą laimėjusi du kartus . Pirmą kartą muzikantei „Mercury“ prizas įteiktas už 2001 metais išleistą albumą „Stories From the City, Stories From the Sea“. Antrasis kartas buvo sėkminigas 2011 -aisiais. Tada statulėlė jai atiteko už diską „Let England Shake“. Beje, PJ Harvey kartu su grupe „Radiohead“ yra dažniausiai per šiuos 24 metus minėti vardai. Tiesa, Thomo Yorke’o grupei kol kas nė sykio nėra pavykę laimėti „Mercury“.

Šis prizas – tai ne tik puiki galimybė pelnyti šlovę bei tikrai nemenką pinigų sumą, bet ir dar viena proga, galinti garantuoti albumo pardavimo augimą. Įrodymų, kad „Mercury“ prizu pasipuošusio albumo pardavimai šokteli akivaizdžiai toli ieškoti nereikia. 2010 metais, „The XX“ laimėjus „Mercury“, jau kitą dieną disko pardavimai išaugo 450 % ! Net ir praėjus trims mėnesiams po apdovanojimų ceremonijos plokštelės pardavimai buvo 74% didesni nei iki laimėjimo. 2008-aisiai „Mercury“ prizą laimėjusio „Elbow“ albumo „The Seldom Seen Kid“ pardavimai jau kitą savaitę šoktelėjo 700 procentų. 2005 metais „Mercury“ apdovanotos „Antony And the Johnsons“ plokštelės pardavimai „ūgtelėjo“ 175 procentais, o 2004 metais laimėjusių „Franz Ferdinand“ debiutinio įrašo – 30 procentų.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas. Privalomi laukeliai pažymėti *