ALT J: mūsų muzika – absoliutus jovalas

Alt J

Iki praėjusių metų simbolis ∆ daug kam tereiškė ženklą, kuris ekrane pasirodo tada, kai “Apple” kompiuteriais paspaudžiama klavišų “Alt” ir “J” kombinacija. Tačiau nuo pernai ši kombinacija reiškia ne tik tai, bet ir geriausių 2012 metų Didžiosios Britanijos albumo savininkų vardą.

It viesulas į muzikos padangę įsiveržusi Lydso grupė su debiutiniu, pernai išleistu albumu “An Awesome Wave” šovė į muzikos mylėtojų širdis, tačiau pataikė ne tik į juos. Diskas nurungė likusius vienuolika kandidatų ir laimėjo prestižinį Jungtinės Karalystės “Mercury” apdovanojimą. Net penkerius metus ieškoję savo vietos po saule, kuklūs anglai ją atrasti tikrai netruko. “An Awesome Wave” buvo parduotas auksiniu tiražu, o tokios plokštelėje esančios dainos kaip “Breezeblocks”, „Something Good“ ar “Matilda” pelnytai iki šiol neapleidžia grupės gerbėjų grotuvų.

Muzikos leidiniuose “Alt J” klijuojama galybė epitetų. Vieniems ši grupė – tai unikalus reiškinys, įkūnyjantis populiariausių muzikos žanrų sintezę, kitiems – dar vienas Anglijos muzikinės kultūros talentas, tretiems – britiškos indie folkinės tradicijos galutinis rezultatas. Apie “Alt J” kalba visi – ir tie, kurie muzikoje vis dar ieško naujovių, ir tie, kurie apskritai neabejingi XXI amžiaus muzikos kalbai. Tad drasiai galime pripažinti, kad šiandien “∆” – tai vienas paklausiausių, įdomiausių ir labiausiai vertinamų kolektyvų visame pasaulyje. Tai įrodo ir jų koncertinis grafikas, kuris yra užplidytas iki pat spalio mėnesio

Po ilgų įtikinėjimų ir derybų manoMUZIKAI visgi pavyko sutarti dėl interviu su šia grupe. Pokalbis su „Alt J“ lyderiu Joe Newmanu įvyko prieš pat grupės koncertą Teksaso valstijoje. Turėjome viso labo penkiolika minučių, kurios, kaip ir galima buvo tikėtis, tikrai neprailgo…

Tad Jūsų dėmesiui – dar vienas išskirtinis manoMUZIKOS interviu. 

„MŪSŲ MUZIKA – JOVALAS NUO GALVOS IKI KOJŲ“

Anksčiau vadinotės “Daljit Dhaliwal”, kiek vėliau tapote “Films”. Kodėl pakeitėte pavadinimą trečią kartą ir tapote ∆ (“Alt J”)?

Pirmąjį mūsų vardą buvo itin sudėtinga tarti, todėl išsirinkome antrąjį. Ir, tiesą sakant, jis mums labai patiko, tačiau sužinojome, kad Amerikoje yra kolektyvas, kuris vadinasi “The Films”. Tam, kad išvengtumėme nusiminusios grupės ketinimų mus paduoti į teismą, sugalvojome trečiąjį pavadinimą ir visi kartu nutarėme, kad nuo šiol mūsų vardas bus „∆“ (juokiasi)

Kuriate jau daugiau nei penkerius metus, tačiau debiutinis įrašas pasirodė tik pernai. Kodėl jo reikėjo laukti taip ilgai?

Kiekvienas geras dalykas reikalauja daug kantrybės. Žinojome, kad kuriame ypatingą muziką. Taip pat buvome tikri, kad skubėjimas prie gero neprives. Būtent todėl “An Awesome Wave” brandinome taip ilgai ir kruopščiai.

Klausantis Jūsų muzikos nėra sunku užčiuopti stilių gausą – čia susipina įvairūs muzikos žanrai nuo indie folk ar elektro iki hip hopo. Kaip patys apibūtinate tai, ką grojate?

Manau, kad mūsų muzika – tai absoliutus jovalas nuo galvos iki kojų (juokiasi)

Kas grupės kūrybai daro didžiausią įtaką?

Žinai, manau, kad mes vienas kitam darome daug didesnę įtaką nei kas nors iš išorinio pasaulio. Ko gero tai ir yra mūsų grupės stiprybė.

Maždaug prieš mėnesį pradėjote kurti garso takelį kino Tobby Jones’o filmui “Leave To Remain”. Kaip sekasi darbas?

Labai gerai. Tai yra didžiulis iššūkis, kurį maloniai priimame, mat kurti garso takelį kino filmui yra tai, apie ką jau seniai svajojome. Viskas vyksta pagal planą. Tvirtai judame į priekį ir visai atvirai galiu prisipažinti: mums tai velniškai patinka.

Praėjusiais metais grojote daugybėje festivalių visame pasaulyje. Prisipažink, kuris tau pačiam buvo pats įsimintiniausias?

Net nedvejodamas sakyčiau, kad mūsų pasirodymas Sicilijoje buvo ypatingas. Tiksliau, ne tiek pats pasirodymas, kiek skrydis namo, kurio jau pasiilgau. Ten sutikau merginą…

Kaip suprantu daugiau apie ją pasakoti nenori?

Bent jau dabar tikrai ne (juokiasi).

Gerai, tuomet papasakok apie ko gero įsimintiniausią praėjusių metų įvykį grupei “Alt J” – t.y. prestižinį “Mercury” apdovanojimą. Išleidote debiutinį albumą, o jį muzikos industrijos atstovai pripažino geriausiu Jungtinėje Karalystėje. Ką šis apdovanojimas reiškia Jums kaip grupei?

Tai yra visiškas mūsų super ego patenkinimas ir didžiulis įvertinimas. Visi dvylika pretendentų buvo labai stiprūs, todėl galėjo laimėti kiekvienas iš jų. Žinoma, esame beprotiškai laimingi, kad apdovanojimas atiteko mums. Tai – ir sėkmė, ir įpareigojimas nesustoti ir eiti pirmyn.

Prisipažink, kur geriausia kurti muziką?

Tualete. Ten pati geriausia akustika (juokiasi). 

ALT J

NEATSISAKYTŲ ĮRAŠYTI DAINOS SU VICTORIA BECKHAM

Ko pastaruoju metu klausai?

Nustebsi, tačiau jau kurį laiką negaliu išsijungti „ASAP Rocky“, „Drake“, „2 Chainz“ ir Kendrick Lamar dainos “F**kin’ Problems”.

Koks albumas praėjusiais metais tave labiausiai nuvylė?

Sunku pasakyti. “The XX” plokštelė “Coexist” pradžioje man labai nepatiko. Tačiau kuo labiau jos klausiau – tuo labiau ją pamėgau. O dabar šį darbą galiu drąsiai vadinti vienu vertingiausių praėjusių metų įrašų.

Su kokiu atlikėju, kurį, kad ir kaip tau būtų gėda pripažinti, kad tu jį/ją mėgsti, norėtum sudainuoti bendrą dainą?

Ką čia slėpti – su „Posh Spice“ (Victoria Bekham) iš “Spice Girls” (juokiasi).

Jeigu turėtum progą susitikti su savimi tądien, kai žengei pirmus žingsnius muzikos industrijoje, kokį vieną patarimą duotum sau praeityje?

(mąsto). Žinai, kad ko gero nieko nepatarčiau. Joe prieš penketa metų leido man tapti tokiu, koks esu šiandien. Manau, kad nieko daugiau ir nereikia.

O  jeigu muzikos naujokas tavęs paprašytų vieno rimto patarimo –  ką patartum jam?

Patarčiau kurti geras dainas. Ir jeigu jis mėgausis savo darbu ir jam patiks tai, ką jis kuria, tuomet sakysiu, kad tai yra geras ženklas, bylojantis, jog reikia tai daryti ir toliau.

Kokie vaizdiniai Tau iškyla prieš akis, kai išgirsti žodį “Lietuva”?

Nepatikėsi, bet matau tris spalvas – geltoną, žalią, ir raudoną…

Tuomet ką šalies, su šių spalvų vėliava, gyventojams norėtum perduoti?

Visų pirma norėčiau jų paklausti, ar ateitų į mūsų koncertą, jei grotumėme pas jus? Jeigu atsakymas būtų teigiamas, tuomet aš sakyčiau, kad visa mūsų grupė būtų labai laiminga (juokiasi).

Ačiū už pokalbį.

2 Komentarai apie “ALT J: mūsų muzika – absoliutus jovalas

  1. referatai sako:

    Tikrai smagūs šitie vaikinai :)

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas. Privalomi laukeliai pažymėti *