Muzika, suteikianti džiaugsmą, arba „Ewert and The Two Dragons“ koncertas Lietuvoje

Kartais muzikos dėka paprastas ketvirtadienio vakaras gali virsti pačiu nuostabiausiu. Taip nutiko ir paskutiniąją vasario dieną, kai mažais žingsniais artėjant link kalendorinio pavasario, jį visi buvusieji Menų fabrike „Loftas” galėjo pasitikti su šypsenomis ir džiaugsmu.

Menų fabrikas „Loftas”, Vilnius, 21 h vakaro. Be didelių spūsčių ir eilių, po atidaus patikrinimo patenkame į koncerto veiksmo vietą, kur vyks vienos populiariausių Baltijos šalyse – Estijos kolektyvo „Ewert and The Two Dragons“ koncertas. Laikas praleidžiamas apžiūrint siūlomą grupės atributiką – marškinėlius, vinilus, kompaktinius diskus. Susirinkusieji užsiima patogesnes stebėjimui vietas ir nekantraudami laukia pasirodymo pradžios. Neilgai trukus pasigirsta šūksniai, plojimai ir ant scenos pasirodo jie, septyni vaikinai iš kaimyninės Estijos, apsiginklavę muzikos instrumentais ir santūriomis šypsenomis. Koncertas pradedamas naujausio „Good Man Down” disko kūriniu „Sailor Man”. Nuo pat pirmos koncerto akimirkos sužavi nuostabi akustika, garso kokybė ir paprastų tačiau efektingų vizualių dekoracijų sprendimai. Tiesa, elektros lemputėmis papuošta scena priminė prieš keletą metų „Havana Social Club” klube vykusį tuometinės „Flamingo” grupės koncertą, dabar visiems geriau žinomą „Mark Fiction” vardu.

„Ewert and The Two Dragons” (nuotr. manoMUZIKA.lt)

Koncertas įsivažiuoja su „Good Man Down”, linksmai nuteikiančiomis „Pictures”„Jolene”, lyriškuoju „I Can See Yer House From Here” ir kitais puikiais kūriniais iš abiejų grupės išleistų albumų. Judri ir žaisminga melodija derinama su lyriška ir jausminga, kas publikai neleidžia nuobodžiauti ir su dideliu nekantrumu laukiama, kokie sprendimai ir netikėtumai bus dar pateikti lietuviškoje scenoje. Muzika skamba labai kokybiškai ir profesionaliai, tad kartais net sunku patikėti, kad klausoma kaimyninės šalies muzikantų pasirodymo.

Laikas prabėga kaip kelios akimirkos ir valandą trukęs, puikus, efektingas grupės pasirodymas baigiasi. Apsižvalgius aplinkui, girdint publikos susižavėjimo šūksnius ir ovacijas suprantama, kad laikinas pasitraukimas nuo scenos dar tikrai nereiškia koncerto pabaigos. Neilgai trukus, aidint garsioms avacijoms vaikinai sugrįžta su didžiausiu grupės hitu „(In The End) There’s Only Love”, kuris priverčia minią šokinėti, ploti ir traukti mintinai mokamus dainos žodžius. Masinis šėlsmas nuraminamas nuostabia, lyriška balade „You Had Me At Hello”, kuri visiškai užvaldo ir nušluoja visas mintis.

„Ewert and The Two Dragons” (nuotr. manoMUZIKA.lt)

Po koncerto pažvelgiu į susirinkusių, besišypsančių žmonių veidus. Atrodo džiaugsmo, energijos, laimės ir pozityvumo čia buvo tiek daug, kad per valandą visi tapome artimais bičiuliais. Nusidriekia ilgos eilės prie koncerto pradžioje buvusio apytuščio grupės suvenyrų ir muzikinių įrašų staliuko. Atlikėjai kantriai pasirašinėja, įsiamžina su gerbėjais, šypsosi ir nuoširdžiai visiems dėkoja. Paprastumas sužavi. Koncerto metu su publika bendrauta nedaug, tačiau žodžiai buvo visai nereikalingi, nes viską, kas liko neišsakyta, atspindėjo, išpildė ir pasakė be priekaištų atiekama muzika. Po puikaus „Ewert and The Two Dragons“ koncerto Lietuvoje esu tvirtai įsitikinusi, kad apie šią grupę dar tikrai ne vieną kartą išgirsime.

„Ewert and The Two Dragons” (nuotr. manoMUZIKA.lt)

4 Komentarai apie “Muzika, suteikianti džiaugsmą, arba „Ewert and The Two Dragons“ koncertas Lietuvoje

 1. Emili says:

  Lyginama su Flamingo/Mark Fiction? Atsiprašau…

 2. In says:

  „Tiesa, elektros lemputėmis papuošta scena priminė..” Lyginamas tik scenos papuošimas elektros lemputėmis, kuris buvo prieš keletą metų „Havana Social Club” vykusiame „Flamingo” koncerte, tačiau tikrai ne skambanti muzika.

 3. tadas says:

  nelabai supratau, kodėl lemputės lyginamos su flamingo. o kaip: http://www.youtube.com/watch?v=X7bHe–mp1g ?

 4. In says:

  Aišku, galima lyginti ir su „Mumford & Sons” vaizdo klipu ir su kitais atlikėjais, kurie naudoja šį atributą. Tiesiog, tuo metu iškilo „Flamingo” koncerto scena, štai ir visa paslaptis:)

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas. Privalomi laukeliai pažymėti *