Andriaus Mamontovo 50-metis – Siemens arenoje Vilniuje

andrius-mamontovas

A.Mamontovas (foto Tomas&Lukas)

Įžanga po kalėdine eglute pagaliau pratęsta. Išplatinęs pranešimą spaudai, Andrius Mamontovas pagaliau atskleidė visas kortas, susijusias su jo 50-mečiu. Taigi savo 50-metį A. Mamontovas švęs kitų metų gruodžio 17 dieną „Siemens“ arenoje Vilniuje. Į gimtadieninį renginį muzikantas kviečia visus savo solinės kūrybos ir grupės „Foje“ muzikos gerbėjus.

Pirmuosius bilietus atlikėjo koncertą, pavadintą „AM50”, bus galima įsigyti „Tiketoje” jau šį šeštadienį (gruodžio 17 dieną). Prekyba bilietais prasidės lygiai septyniolika minučių po vidurdienio (12:17), o pirmąsias 50 minučių jiems bus taikoma 20 procentų nuolaida. Taigi, tiem, kas neturi kalėdinių dovanų, šis šeštadienis gali būti visai rimtas išsigelbėjimas.

Visą gyvenimą mane lydi muzika. Kad ir kur bebūčiau, jau pusę amžiaus ją kuriu, aranžuoju ir atlieku. Muzika yra tai, kas man leidžia jaustis laisvu. Todėl kitokio gimtadienio tiesiog neįsivaizduoju. Noriu tai kas brangiausia padovanoti tiems, kurie brangiausi man – žmonėms, kurie penkiasdešimt metų mane myli ir lydi, klausosi, pataria ir mojuoja ar tiesiog yra šalia”, – sako Andrius Mamontovas.

„Siemens” arenoje skambės svarbiausi jo kūriniai. Pasirodyme ant scenos lips netikėti svečiai, o kai kurios dainos gyvai apskritai skambės pirmąjį kartą. Daugiau detalių apie savo pasirodymą „AM50” atlikėjas kol kas neatskleidžia.

Andriaus Mamontovo muzikinė karjera prasidėjo prieš 33 metus Antakalnio vidurinėje mokykloje. Čia jis drauge su bendraminčiais sukūrė grupę „Sunki muzika“, kuri neilgai trukus buvo pavadinta „Foje“. Per 14 savo gyvavimo metų kultinis šalies kolektyvas išleido 9 studijinius3 koncertinius ir kelis geriausių dainų albumus. „Foje” laimėjo visus įmanomus to meto muzikinius apdovanojimus. Iki šiol oficialiai yra parduota daugiau kaip 100 000 šios grupės albumų kopijų – tai yra vienas geriausių rezultatų nepriklausomoje Lietuvoje.

Surengusi didžiausią visų laikų koncertą mūsų šalyje, grupė „Foje” iširo 1997 metais. Paskutinio vilniečių pasirodymo sostinėje klausėsi 60 tūkst. žmonių. Šio pasiekimo iki šiol nėra pavykę pakartoti nė vienai Lietuvos grupei.

Dar būdamas grupės „Foje” nariu Andrius Mamontovas pradėjo savo solinę karjerą. Pirmas jo solinis debiutas – 1995 metais išleistas albumas „Pabėgimas” – iki šiol vadinamas vienu geriausių Lietuvos albumų. Daugiau kaip 30 metų aktyviai muzikinėje veikloje dalyvaujančio atlikėjo diskografijoje – 13 studijinių solinių plokštelių ir dar 21 muzikinis apdovanojimas.

Kitąmet penkiasdešimtmetį švęsiantis Andrius Mamontovas yra apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai medaliu”, Santarvės ordinu „Pro augenda concordia“, auksine „Jin-Jue“ taure tarptautiniame Šanchajaus kino festivalyje. Atlikėjas taip pat suvaidino 4 pilno metro filmuose, o Eimunto Nekrošiaus spektaklyje atliko pagrindinį – „Hamleto” vaidmenį.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas. Privalomi laukeliai pažymėti *