Niujorke duris atvers hiphopo muziejus

UniversalHipHopMuseum

Hiphopo muziejus

„Forbes“ praneša, kad Niujorke duris atvers hiphopo muziejus.

Universaliame ir itin novatoriškame muziejuje bus galima ne tik susipažinti su šio žanro atsiradimo ir populiarumo istorija, bet ir pačiam lankytojui trumpam tapti subkultūros dalimi.

Pasak vieno muziejaus įkūrėjų, Kurtiso Blow, čia bus galima rasti įvairių avatarų, hologramų bei virtualios realybės akinių dėka pasinerti į hiphopo gyvenimą. Lankytojai galės patys atsistoti prie įrašų pulto, įrašinėti muziką ir netgi piešti grafiti.

Muziejus įsikurs ant Hudsono upės kranto Niujorke, Bronkso rajone. Jo atidarymas suplanuotas 2022 m. specialiame statinyje, kuris bus pradėtas statyti jau netrukus. Taip bus pažymėtas šio žanro atsiradimo penkiasdešimtmetis.

manoMUZIKA primena, kad būtent Bronksas ir yra ta vieta, kurioje gimė hiphopo žanras.

Hiphopo istorija prasidėjo 1969 m. Tiesa, žodžio hiphopas tada dar nebuvo, jis atsirado tik po penkerių metų (jį pasiūlė DJ Afrika Bambaataa). 1969 m. kitas legendinis didžėjus, Kul Herkas, sugalvojo kitą žodį: „b – boys“ – sutrumpinimas nuo „break boys“. Kul Herkas į Bronksą atvyko iš Jamaikos ir atnešė savitą gatvės vakarėlių supratimą, kur didžėjus suka plokšteles, o poetai kalba pagal muziką. Kul Herkas pradėjo naują pigių slaptų vakarėlių Niujorko getuose erą. Į rūsius ar apleistus namus, kuriuose jie vyko, ateidavo daug jaunimo, žmonės rinkdavosi prie klubų durų, kur grojo jų pamėgti didžėjai. Vis labiau tarp Niujorko „bibojų“ populiarėjo hiphopo šokis, vadinamas breiku, o jau 1972 m. Bronkse ir Harleme buvo daug breiko brigadų, kurios dalijo miesto teritoriją ir šoko kiekviena savo sankryžoje.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas. Privalomi laukeliai pažymėti *