Pagrindinę naujo animacinio filmo apie muminukus dainą sukūrė MØ

Tie, kurie žavisi šiaurės Europos regionu, žino, kad Skandinavija garsėja ne tik nuostabia muzikos įvairove, bet ir specifine literatūra. Be šiuo metu pasaulį užvaldžiusio detektyvo žanro Nordic Noir, kurio priešakyje stovi tokie talentai kaip Jo Nesbo ar Lars Kepler ar neįtikėtino Norvegijos autoriaus Karlo Ovės Knausgardo, šis regionas garsėja ir savo literatūriniu palikimu vaikams. Ir žinoma, kalbant apie vaikiškas knygas didžiosios dalies skaitytojų žvilgsnis krypsta ne tik į Hansą Kristijaną Anderseną, bet ir į kultines Švedijos moteris – Karlsono, kuris gyvena ant stogo ir Pepės Ilgakojinės kūrėją Astridą Lindgren ir… Ir dailininkę bei rašytoją Tuvę Janson, pasauliui padovanojusią pasakiškai nuostabius kultinius personažus – Trolius Mumius.

Apie Trolius Mumius (arba tiesiog Muminukus) yra parašytos 9 knygos, o nemažai daliai net ir šiandieninių keturiasdešimtmečių šie herojai buvo tiesioginis kelias į meilę literatūrai. Ne vienas su pasakomis apie šiuos baltus apvalių formų padarėlius eidavo miegoti, keldavosi ir gyvendavo savo pasakų dienas.

Taigi, Muminukai ir vaikystė – tai neatsiejami terminai, kurie vienas be kito dažnam tiesiog sunkiai įsivaizduojami.

Ši ilga įžanga turi vieną labai rimtą pagrindimą. Vakar Suomijoje buvo pristatytas animacinis serialas „Muminukų slėnis“ (angl. Moominvalley). Jame ir vėl bus galima sutikti kultinę muminukų šeimą, Snifą, Snusmumriką, Snorką, Hemulį ir kitus. Džiugu, kad animacijos kūrėjai gan didelį dėmesį skyrė ir garso takeliui. Pagrindine „Muminukų slėnio“ daina tapo danės kūrinys „Theme Song (I’m Far Away)“.

„Kurti muziką šiam serialui buvo didžiulis džiaugsmas ir garbė. Muminukai buvo mano mėgstamiausi herojai visą gyvenimą. Puikiai atsimenu visas istorijas  ir personažus. Todėl būti „Muminukų slėnio“ dalimi – tai tikras svajonės išsipildymas“, – sakė MØ

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas. Privalomi laukeliai pažymėti *