Vilniuje koncertuos Nils Frahm!

GRAEFENHAINICHEN, GERMANY – JULY 17: Pianist Nils Frahm performs live on stage during Day 1 of Melt! Festival on July 17, 2015 in Graefenhainichen, Germany. (Photo by Stefan Hoederath/Redferns)

Šių metų spalio 19 dieną sostinėje esančioje Nacionalinėje filharmonijoje išskirtinį koncertą mūsų šalies publikai surengs muzikantas, kompozitorius, elektroninės muzikos žvaigždė Nilsas Frahmas.

Nepaisant to, kad Nilsas Frahmas nesivaiko asmeninio populiarumo, į pernai ir šį pavasarį vykusius jo koncertinio turo pasirodymus bilietai buvo labai greitai išgraibstyti visame pasaulyje – atlikėjas koncertavo garsiausiose koncertų salėse: Hamburgo Elbės filharmonijoje, Los Andželo Walt Disney koncertų salėje, Sidnėjaus operos teatre, Niujorko Kings teatre, Oslo operos teatre, Kelno filharmonijoje ir daugybėje kitų salių.

Nilsas Frahmas yra viena ryškiausių figūrų tarptautinėje muzikos erdvėje, apjungiančioje elektroninę, klubinę ir klasikinę muziką. Daugybės gerbėjų meilę visame pasaulyje šiam menininkui pelnė jo užburiantys pasirodymai ir įrašai, apibūdinami kaip „ambientinė garsinė alchemija“, kurią Nilsas sukuria naudodamas retus ir vintažinius instrumentus, tokius kaip XX a. sintezatoriai „Roland Juno-60“, „Moog Taurus“, ritmo mašinas ir net naujai sukonstruotą specialų pianiną – unikalios konstrukcijos būtent jam pagamintą instrumentą.

Tarptautinė šlovė Nilsą Frahmą aplankė 2011 m., kai jo ketvirtąjį albumą „Felt“ išleido nepriklausoma Londono įrašų studija „Erased Tapes Records“. Po dviejų metų pasirodė dar vienas milžiniško pripažinimo sulaukęs albumas „Spaces“, kuriame atsiskleidė Nilso Frahmo meilė gyvam grojimui ir improvizavimui, nes klausydamiesi šių įrašų Frahmo gerbėjai gali pajusti tai, ką jie patiria jo gyvuose pasirodymuose.

Greta savo solinės kūrybos Nilsas Frahmas bendradarbiavo su tokiais žinomais atlikėjais kaip Ólafur Arnalds, F. S. Blumm, Anne Müller, Woodkid, o taip pat ir su kino kūrėjais. 2015 m. Frahmas sukūrė garso takelį kriminaliniam trileriui  „Victoria“ (rež. Sebastian Schipper) ir laimėjo Vokietijos kino apdovanojimą geriausio garso takelio kategorijoje. Bendradarbiaudamas su prancūzų muziku Woodkidu sukūrė muziką trumpametražiam filmui „Ellis“ (rež. JR), kuriame vaidina Robertas De Niro, taip pat – James’o Gray’jaus filmui „Ad Astra“ su Bradu Pittu pagrindiniame vaidmeny bei Juliano Rosefeldto filmui „Manifesto“ su Cate Blanchett.

Įdomu, kad 2015 m. Nilso Frahmo iniciatyva pradėta švęsti „Piano Day“ („Fortepijono diena“) – ji minima 88-ąją metų dieną (nes standartinė klaviatūra turi 88 klavišus).

Bilietų į Nilso Frahmo pasirodymą ieškokite ČIA.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas. Privalomi laukeliai pažymėti *