J. Viewz: kiekvienas mūsų koncertas – naujas dar neskaitytos knygos puslapis

J.Viewz (nuotr. OR Photograpy)

Ateinanį šeštadienį sostinėje įvyks Bruklino kolektyvo “J. Viewz” pasirodymas. Vienintėlis ne tik Baltijos šalyse, bet ir visoje Šiaurės ir Rytų Europoje grupės koncertas, regis, jau dabar kelia didžiulį tautiečių susidomėjimą. Išankstiniai koncerto bilietai išgraibstyti per akimirką, o grupės gerbėjai į išskirtinį pasirodymą atvažiuos ne tik iš įvairiausių mūsų šalies kampelių, bet ir iš Latvijos, Lenkijos bei Estijos.

Jonathano Dagano kolektyvas “J. Viewz” muzikuoja jau beveik dešimtmetį, tačiau didžiausių kritikų liaupsių ir išskirtinės melomanų meilės jis sulaukė po praėjusiais metais išleisto antrodojo studijinio albumo “Rivers And Homes”. Diske esančios dainos nepriklausomos muzikos portaluose buvo įvertintos aukščiausiais balais, o  pati plokštelė nominuota prestižiniam “Grammy” apdovanojimui.

Kurdamas išskirtinę programą paskutinį rudens savaitgalį Lietuvoje įvyksiančiam koncertui, “J. Viewz” lyderį pagavau pačiame darbų įkarštyje. Tačiau atlikėjas sutiko trumpam darbus palikti nuošalyje ir apniukusio Bruklino dangaus fone gurkšnodamas rytinę kavą pasidalino savo mintimis apie artėjantį koncertą mūsų šalyje.

Per išankstinius pardavimus į grupės pasirodymą Lietuvoje bilietai buvo išgraibstyti akimirksniu. Prisipažink, kaip jums tai pavyko?

Neįsivaizduoju. Tai buvo didelė staigmena ir man. Ketinu atvykti į Lietuvą ir viską išsiaiškinti (juokiasi)

Pastaraisiais metais sulaukdavau daug komplimentų iš Šiaurės ir Rytų Europos, todėl jutau, kad šiame pasaulio regione reikia koncertuoti. Džiaugiuosi, kad galiausiai atvykstu pas jus. Tai bus mūsų pirmasis kartas šioje Europos dalyje, todėl žmonių susidomėjimas mūsų pasirodymu mane tikrai labai įkvėpia.

Praktiškai aišku, kad Vilniuje koncertuosi sausakimšame klube. Ko mūsų šalies žmonės gali tikėtis iš “J.Viewz” pasirodymo?

Atvykstame su trijų gyvai grojančių žmonių grupe (kurioje bus ir pagrindinė grupės vokalistė Noa Lambersky). Todėl šis koncertas turėtų būti įdomus hibridas, kuriame ieškosime gyvų instrumentų ir elektronikos garsų sintezės.

Susirinkusi publika galės išgirsti ne tik mūsų paskutinio albumo “Rivers And Homes” dainas, bet ir dar niekur negirdėtus naujus kūrinius, bei absoliučiai kitokias senų įrašų interpretacijas.

J. Viewz (nuotr. grupės archyvo)

Kurios dainos jūsų koncertuose susilaukia didžiausių ovacijų?

(mąsto) kiekvienas pasirodymas – naujas neskaitytos knygos puslapis, o kiekviena šalis ir jos publika – naujas baltas popieriaus lapas. Niekada nežinau kokia istorija bus jame rašoma. Būtent todėl negalime nuspėti kas viename ar kitame koncerte patiks publikai. Galiu pažadėti, kad Vilniuje grosime visas dainas, kurios privertė žmones pamilti mūsų muziką.

Koks buvo tavo pirmasis sąlytis su Lietuva?

Maždaug prieš metus daviau interviu portalui manoMUZIKA.lt. Tai buvo pirmoji mano pažintis su Lietuva.  Nuo to laiko jutau, kad Lietuvoje susidomėjimas J.Viewz kūryba auga. Taip pat pamačiau, kad nors ir esate maža šalis, turite nemažai indie muzikos scenai neabejingų žmonių. Tai labai džiugina.

Kas apskritai yra “J. Viewz” – grupė ar solinis projektas?

Tai mano solinis projektas, įkūnijantis kūrybinės laisvės realizaciją. Juk ne veltui “J. Viewz” pavadinimas anliškai reiškia Jonathan’s View (liet. Jonathano požiūris – aut.past) (juokiasi).

Prie “J. Viewz” yra prisijungę įvairių muzikantų, kurie skirtingame grupės etape įprasmino skirtingas muzikines tiesas. Tačiau aš esu vienintelis nuolatinis grupės narys (juokiasi).

Esu laimingas, kad šis projektas vystosi būtent taip, mat tokia kaita leidžia ne tik nuolat mokytis vieniems iš kitų, bet ir priverčia neužmigti bei tobulėti ir kurti.

Nepaisant to, kad muzikuoji jau ilgą laiką (aut. past – grupės diskografijoje – du studijiniai ir vienas nepilnas albumas), didžiausio muzikos mylėtojų ir kritikų pripažinimo sulaukei tik išleidęs paskutinį diską “Rivers And Homes”. Kaip šis faktas pakeitė tavo gyvenimą?

“Rivers And Homes” – tai ne tik muzikinis, bet ir asmeninis laimėjimas.  Jo pasirodymas – taip pat išskirtinis reiškinys muzikos pasaulyje. Buvau sukūręs specialų puslapį “Work In Progress”, kuriame kiekvieną mėnesį dalindavausi nauju kūriniu. Taip gausėjantis mano muzikos gerbėjų būrys galėjo matyti visą albumo gimimą ir vystymąsi. Įsivaizduok, žmonės užsisakinėjo mano diską iš anksto, nors jo reikėjo laukti beveik metus! Mačiau jų reakcijas, o grįžtamasis ryšys, kurį gaudavau iš klausytojų man buvo labai svarbus.

Iki “Work in Progress” gimimo ketverius metus nebuvau sukūręs nieko naujo, todėl “Rivers And Homes” kūrybinis procesas man buvo tikras iššūkis. Negalėjau laužyti gausybei žmonių duoto pažado kas mėnesį dalintis vis nauja daina, todėl buvau priverstas nuolat ieškoti įkvėpimo ir rasti erdvę kūrybai. Taigi, “Rivers And Homes” – tai puikus žingsnis į priekį, kurio dėka ne tik pasirodė geras įrašas, bet ir susibūrė puikių J. Viewz gerbėjų minia.

J. Viewz (Nuotr. Billy Kidd)

Ar jau pradėjai galvoti apie naują įrašą? Galbūt turėsime progų išgirsti ką nors iš jo čia – Lietuvoje?

Albumo kūrybinis procesas jau pajudėjo iš mirties taško, tačiau esu kiek lėtokas.. (juokiasi). Kita vertus, šiuo metu tikrai daug koncertuojame, todėl pasiruošimas koncertams užima galybę laiko.  Be to, daug dėmesio skiriu naujiems remiksams (tai dar viena veikla, kurios negaliu palikti nuošalyje).

Kada pasirodys naujas J. Viewz diskas tikrai nežinau, tačiau galiu patikinti, kad koncerto Vilniuje metu sugrosime ne vieną dar niekur negrotą ir negirdėtą dainą.

Kas yra tavo muzikiniai idealai?

Brianas Eno, Trentas Reznoras, Davidas Bowie ir Suffjan Stevensas. Ne tik dėl jų ypatingos muzikos, bet ir dėl nuostabaus požiūrio tiek į savo kūrybą, tiek ir į muziką apskritai.

Ar J. Viewz turi svajonę?

Turime daug svajonių. Noriu kurti, įrašinėti, koncertuoti…Norėčiau kada nors surengti gerą pasirodymą atviroje erdvėje, supamoje nuostabių vaizdų. Manau, kad tam labai tiktų Islandijos gamta. Bet per daug apie tai kalbėti neverta. Juk sako, kad svajonės gyvos tol, kol jomis nesidalini su kitais (juokiasi)

“J. Viewz” koncertas Vilniuje Lapkričio 24 dieną klube „Studio 9“. Šis renginys – pagrindinis šių metų “Hennessy Artistry” vakarėlių sesijos akcentas.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas. Privalomi laukeliai pažymėti *