Fink koncerto belaukiant: kodėl jo negalima praleisti?

Fink (nuotr. LOFTO)

Fink

Jau šį šeštadienį menų fabrike „Loftas“ įvyks vienas laukiamiausių šių metų muzikinių renginių. Savo naujausią albumą „Resurgam“ pristatys manoMUZIKOS itin mylimas ir melomanų liaupsinamas britų kolektyvas „Fink„.

Kad Fino Greenallo koncertas – tai išskirtinė kelionė muzikos, jausmo ir nuoširdumo labirintais, nupasakoti ko gero nepavyks. Visgi šiai situacijai apibrėžti geriausiai tinka elementari, tautosakoje puikiai žinoma frazė „Geriau sykį pamatyti nei tūkstantį kartų išgirsti“. Todėl tie, kurie vis dar svarsto, verta eiti į „Fink“ koncertą ar ne, turėtų vienareikšmiškai apsispręsti kuo greičiau. Paskutinių bilietų į dainos „Sort Of Revolution“ kūrėjo pasirodymą Vilniuje ieškokite ČIA.

manoMUZIKĄ skaitantys ir mūsų naujienas sekantys muzikos mylėtojai puikiai žino, jog grupė „Fink“ – vienas didžiausių mūsų muzikinių favoritų. Esame Jums pateikę ne vieną interviu su kolektyvo lyderiu, taip pat mūsų portale galėjote rasti galybę „Fink“ koncertų, kuriuos lankėme įvairiuose senojo žemyno miestų, recenzijas.

Todėl šįkart mes nesiūlome Jums nei interviu, nei koncerto apžvalgos. Šįkart tiesiog dalinamės svarbiais, įdomiais ir naudingais faktais apie grupę „Fink“. Kai kurie iš jų Jums gali būti žinomi, kai kuriuos galbūt girdėsite pirmą kartą. Tačiau visos šios žinios pravers tiems, kas eis gyvai klausytis grupės šį šeštadienį menų fabrike „Loftas“ bei (labai tikimės) neapsisprendusius paskatins apsispręsti nepraleisti ko gero gražiausio koncerto šių metų rudenį.

1. Prieš porą savaičių pasirodęs „Fink“ albumas „Resurgam“ – antras grupės įrašas šiais metais. Pavasarį kolektyvo lyderis Finas Greenallas įgyvendino savo seną svajonę ir išleido bliuzo albumą „Fink’s Sunday Night’s Blues Club“. Pristatinėjant šį įrašą Finas turėjo vieną ypatingą reikalavimą: koncertai galėjo vykti tik nedidelėse (vos kelis šimtus žmonių talpinančiose arenose). Bliuzinio įrašo pristatymo metu įvyko keliolika koncertų Europoje. Į juos buvo išpirkti visi bilietai. Beje, manoMUZIKA lankėsi šio turo koncerte Amsterdame. Jo recenziją galite perskaityti ČIA.

2. Albumas „Resurgam“, kurį sostinėje šeštadienį pristatys „Fink“, -jau  devintasis studijinis grupės įrašas. Šią plokštelę prodiusavo žymus britų prodiuseris Flood (anksčiau dirbęs su tokiais atlikėjais kaip „Orbital“, „Sigur Ros“, PJ Harvey, „The Killers“ ir t.t.). Kalbėdamas su manoMUZIKA šį pavasarį, Finas prisipažino, kad jo manymu „Flood“ yra vienas didžiausių muzikos genijų britų muzikos industrijoje.

3. Ilgą laiką buvo planuojama, kad naujausias „Fink“ albumas vadinsis „Accidental Life“. Toks buvo ir darbinis įrašo pavadinimas. Tik liepos mėnesio pabaigoje Finas prisipažino persigalvojęs ir albumą pavadino „Resurgam“.

4. Absoliučiai visus grupės „Fink“ albumus išleido leidybinė kompanija „Ninja Tune“. Londone įsikūręs leiblas po savo sparnu yra priglaudęs tokius atlikėjus kaip Bonobo, The Cinematic Orchestra, Thundercat, Kamasi Washington, „Young Fathers“ ir kitus.

5. Nors „Fink“ aktyviai muzikuoja nuo 2000- ųjų, melomanams jie geriausiai žinomi tapo 2009-aisiai metais išleidę dainą „Sort Of Revolution“. Šį kūrinį, ilgą laiką buvusi vizitine grupės kortele, buvo galima rasti to paties pavadinimo albume. Jį grupė įrašinėjo Los Andžele drauge su puikiai pažįstamu atlikėju John Legend. Beje, su pastaruoju muzikantu kartu buvo sukurta ir plokštelėje esanti daina „Move On Me“.

6. Daina „Sort of Revolution“ ilgą laiką būdavo kūrinys, kuriuo grupė užbaigdavo savo pasirodymus. Tačiau po 2011-aisiais išleisto albumo „Perfect Darkness“ koncertus britai dažniausiai užbaigdavo čia esančia kompozicija „Berlin Sunrise“.  2014- aisiais grupei išleidus albumą „Hard Believer“, kūrinį „Sort Of Revolution“ „Fink“ dažniausiai grodavo netgi koncerto pradžioje. Prieš kelerius metus Finas prisipažino, jog jis seniai laukė akimirkos, kai grupę „Fink“ žmonės pažins ne tik iš 2009-aisiais išleistos dainos.

7. Savo diskografijoje Finas Greenallas ir kompanija turi du „gyvus“ įrašus. Tai – 2012 metais išleistas diskas „Wheels Turn Beneath My Feet“ ir po metų pasirodžiusi „kolekcine vertybe“ grupės gerbėjų gretose pakrištytas plokštelė, įrašyta drauge su karališkuoju Amsterdamo orkestru. Pirmąjį diską „Fink“ įrašė per koncertinį turą, kurio metu buvo pristatinėjamas  albumas „Perfect Darkness“. Antrasis gyvas albumas buvo sukurtas vienintelio simfoninio koncerto Amsterdame metu. Karališkojo Amsterdamo orkestro atstovai norėjo klasikine muzika „užkrėsti“ kuo daugiau jaunų žmonių. Jų tikslas buvo padaryti taip, kad į Amsterdamo Filharmoniją susirinktų įvairaus amžiaus klausytojų. Tame koncerte buvo dalis “Fink” muzikos, atliktos kartu su orkestru, bei dalis klasikinės muzikos, kuri buvo atlikta be grupės.
Su orkestru britų trio sugrojo dainas „Berlin Sunrise“, „Sort Of Revolution“, „Perfect Darkness“, „Wheels“, „This is the Thing“ ir „Yesterday Was Hard On All Of Us“. Beje, čia Finas debiutavo ir kaip operos atlikėjas, sudainavęs klasikinę kūrinio „What Power Art Thou“ versiją.  Šį pasirodymą grupės lyderis  įvardija viena įdomiausių ir svarbiausių patirčių kolektyvo gyvenime.
Beje, drauge su orkestru atliktas kūrinys „Yesterday Was Hard On All Of Us“ – vienas mėgstamiausių kūrinių grupės gerbėjų gretose.

8. Daugelis žmonių galvoja, kad „Fink“ – tai atlikėjas. Tačiau tai nėra tiesa. Ne viename interviu grupės lyderis Finas Greenalas teigė, jog „Fink“ yra grupė, padedanti įgyvendinti Fino muzikines idėjas. Grupė „Fink“ yra trijulė, kurią sudaro jau minėtas atlikėjas, bosistas Guy’us Whittakeris ir būgnininkas Timas Thorntonas. Labai dažnai kolektyvas, leisdamasis į koncertinius turus, pasikviečia ir naujų muzikantų.

9. Šeštadienio koncertas „Lofte“ – jau antras „Fink“ pasirodymas Lietuvoje. Planuodamas šį koncertinį turą Finas teigė net negalvojęs apie galimybę nekoncertuoti mūsų šalyje. Dar pavasarį kalbėdamas su manoMUZIKA, atlikėjas prisipažino, jog prieš porą metų Vilniuje vykęs jo koncertas – vienas sėkmingiausių ir įsimintiniausių pasirodymų „Hard Believer“ turo metu.
„Iš Vilniaus atsimenu tiek daug nerealiai gražių detalių, kad darosi šilta vien tik apie jas pagalvojus. Viskas – ir pats „Loftas”, ir atmosfera, ir netgi scena, kurioje stovėjome – mano prisiminimuose labai gyva“, – sakė atlikėjas, čia pat pridūręs, kad „Lietuva turi nuostabią erdvę, pasakiškus fanus, apie kuriuos kažkada net negalėjome pagalvoti ir labai gražų miestą“.

10. Koncerte Vilniuje „Fink“ atliks ne tik ką tik išleisto albumo „Resurgam“ kūrinius, bet ir žymiausias ankstesnes savo dainas. Pasirodyme turėtų nuskambėti ir tokios grupės fanų mylimos dainos kaip „Looking Too Closely“, „Sort Of Revolution“, „Pilgrim“, „Warm Shadow“ ir t.t. Kelias dainas nuolat setliste keičiantis Finas kol kas neatskleidžia, ar Vilniuje bus sugroti tokie kūriniai kaip „If Only“, „Yesterday Was Hard On All Of Us“, „Too Late“, „Berlin Sunrise“ ir kiti.

Na o dabar belieka sulaukti koncerto ir pasiruošti nuostabiai muzikos bangai.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas. Privalomi laukeliai pažymėti *