A. Mamontovas išleis naują albumą: tikiuosi, kad žmonės jame atras viltį ir paguodą

Andrius Mamontovas_FOTO LUKAS GRICIUS

A. Mamontovas

Pagaliau! Turbūt taip galima pradėti žinutę, dėl kurios turėtų ypatingai nudžiugti Andriaus Mamontovo gerbėjai.

Grupės „Foje“ lyderis, kompozitorius ir vienas žinomiausių Lietuvos atlikėjų pagaliau tėškia rimtą naujieną: naujas albumas bus išleistas jau netrukus, o parduotuves jis pasieks paskutinį žiemos savaitgalį.

Naujas A. Mamontovo įrašas vadinsis „Perlai ir sakuros“ (taip, kaip vadinosi ir prieš kiek daugiau nei savaitę pristatyta jo daina). Albumas bus išleistas CD ir vinilo formatu, o pirmieji jį galės įsigyti „Knygų mugės“ lankytojai, apsilankę čia įsikūrusioje „Muzikos salėje“. Tai bus pirmas naujas studijinis Andriaus įrašas po 5 metų pertraukos. Būtent 2015-aisiais dienos šviesą išvydo jo „Degančios akys“. Taip, per pastaruosius metus atlikėjas išleido kelis įrašus, kuriuose kitaip perdainuojama jo senoji kūryba, tačiau visiškai naujam įrašui sukurti prireikė bemaž penkmečio.

Albumas – žmonėms, ieškantiems vilties

„Naująjį savo albumą pradėjau kurti prieš 3 metus, tačiau kūryba – neprognozuojamas ir sunkiai kontroliuojamas procesas. Kartais gali jai skirti kelias dienas iš eilės, o kartais – neturi galimybės prisėsti ištisas savaites. „Perlai ir sakuros“ – ilgas, nuoseklus ir labai daug asmeninių išgyvenimų bei minčių kupinas albumas. Jame sudėta tai, koks aš esu, kuo gyvenu ir kaip pasikeičiau per pastarąjį dešimtmetį“, – sako Andrius Mamontovas.

Kultinės šalies gupės „Foje“ siela pripažįsta, kad kurdamas šį įrašą jis norėjo sugrįžti prie tos muzikos, kurią mėgo paauglystėje, todėl čia dominuos synth pop prieskonio turintys elektroniniai, klavišiniai, 80-ųjų epochą primenantys garsai. Tiesa, šokių muzikos čia nebus – A. Mamontovo teigimu, albumas bus lėtas, o jame dominuos baladės.

„Seniai norėjau lėto, egzistencinio, šiek tiek filosofinio albumo. Tokio, kuriame netektį išgyvenęs žmogus galėtų rasti paguodą ir viltį. Tokio, kuris leistų žmonėms nesijausti vienišiems. Kurdamas šį įrašą norėjau, kad jis klausytojui suteiktų stiprybės ir šviesos“, –  prisipažįsta legendinės grupės „Foje“ lyderis, pridurdamas, jog geriausia „Perlų ir sakurų“ klausytis vienatvėje.

Visos naujos A. Mamontovo dainos buvo sukurtos pianinu. Tai, pasak kūrėjo, yra dar viena tiesioginė praeities refleksija.

„Paskurinį kartą pianinu dainas rašiau 1987- aisiais, metais. Tuomet tarnavau kariuomenėje.  Vienas iš paskutinių taip sukurtų kūrinių – daina „Geltoni krantai“. Todėl norėjau prisiminti, ką tai reiškia ir pajausti tai, ką jaučiau pačioje „Foje“ egzistencijos pradžioje“, – atvirauja atlikėjas.

Andrius Mamontovas taip pat atskleidžia, jog visas albume esančių instrumentų partijas jis įrašė vienas pats.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas. Privalomi laukeliai pažymėti *